X
تبلیغات
مرجع مقالات برق - دکل ها

پایه های روشنایی ترکیبی خورشیدی و بادی

تاریخ : دوشنبه 1391/12/21
نویسنده : جاوید لطیفی


طرح بسیار جالب از پایه های روشنایی هیبرید که با نصب سلولهای خورشیدی در بالای براکت لامپ وتعبیه توربین بادی از نوع روتور قائم در قسمت میانی پایه وبا استفاده از لامپهای led میتوان از نور حاصل استفاده نمود.

برای کامل خواندن متن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 


دسته : توربین ها | بازدید ها : بار

دکل های انتقال نیرو عجیب

تاریخ : جمعه 1391/07/21
نویسنده : جاوید لطیفی


یکی از معایب همیشگی دکلهای انتقال نیروی برق زشت کردن مناظر شهری عنوان میشود که گاهی برای رفع این عیب از روش انتقال کابلی جهت ارتیاطات شبکه قدرت استفاده میشود که این روش نیز بسیار هزینه بر (حداقل ۱۰ برابر روش انتقال هوایی) میباشد و دارای مشکلات بسیار در زمان بهره برداری میباشد. اخیرا جهت رفع نقص عنوان شده در چند مورد از دکلهایی دارای نقش های گرافیکی استفاده شده است که در ادامه مطلب می توانید آنها را مشاهده نمایید.

برای دیدن عکس های بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.


 


دسته : عکس و فیلم آموزشی | بازدید ها : بار

دکل های انتقال نیرو

تاریخ : یکشنبه 1391/07/09
نویسنده : جاوید لطیفی


دکلهای انتقال نیرو به دو دسته‎ی دکلهای مشبک (لتیس=Lattice) و دکلهای تلسکوپی (تک پایه) تقسیم می‎شوند. دکلهای لتیس بزرگتر، قوی‎تر و ارزان‎تر هستند. دکلهای تلسکوپی زیباتر هستند و جای کمتری می‎گیرند و در وسط بلوارها قابل نصب می‌باشند. برج‌های روشنایی، معمولا برای روشنایی محوطه‌های بزرگ مانند استادیوم‌ها، پارک‌ها، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها، میادین، خیابان‌ها، محوطه‌ی ساختمان‌هایی نظیر بیمارستان‌ها، ساختمان‌های دولتی و کارخانجات و شرکت‌ها، میادین، فرودگاه‌ها، استادیوم‌ها، پایانه‌ها، تقاطع‌ها ، پل‌ها و … استفاده می‌شوند. 

تکنولوژی چندان پیچیده‌ای ندارند و شرکت‌های داخلی می‌توانند برابر استانداردها نمونه‌های مختلف آن را تولید کنند.  پخش نور گسترده و یکنواخت، بدون خیرگی، به سبب ارتفاع زیاد برج‌ها، از مزایای آنهاست.

برای کامل خواندن متن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 


دسته : دکل ها | بازدید ها : بار

معرفی دکل T30

تاریخ : چهارشنبه 1391/07/05
نویسنده : جاوید لطیفی


با سلام خدمت بازدید کنندگان مرجع مقالات برق. امروز فایلی را از وبلاگ دوستی برایتون آماده کردم. این مطلب مشخصات فنی دکل ۴۰۰ کیلو ولت تیپ T30 بوده و مورد استفاده بچه های قدرت و انتقال خواهد بود. امیدوارم که مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.


دسته : دکل ها | بازدید ها : بار

بهينه سازي ابعاد وزن دكلها

تاریخ : یکشنبه 1390/06/20
نویسنده : جاوید لطیفی


وقتي‌ هدف‌، بهينه‌سازي‌ ابعاد و وزن‌ دكلهاي‌ خطوط انتقال‌ نيرو باشد، طبيعي‌ است‌عوامل‌ مختلفي‌ از جمله‌ مشخصه‌ هاديها، آرايش‌ فازها و فاصله‌ آنها تا دكلها در اين‌ امردخالت‌ دارد. گرچه‌ نقش‌ هر يك‌ از عوامل‌ جوي‌ و محيطي‌، بسيار مهم‌ است‌، اما فاصله‌هاديها تا بدنه‌ يا بازوي‌ برجها، نقش‌ مؤثرتري‌ را در طراحي‌ ابعاد و وزن‌ دكلها يا برجهاي‌خطوط انتقال‌ نيرو دارد.
در اين‌ نوشتار ضمن‌ بررسي‌ عوامل‌ مختلف‌ در محاسبه‌ فواصل‌ فازي‌، تأثير آنها درطراحي‌ دكلهاي‌ موجود نيز مورد بحث‌ و بررسي‌ قرار گرفته‌ است‌. همچنين‌ ابعاد دكلهاي‌طراحي‌ شده‌ در كشور ايران‌ با چند نمونه‌ از دكلهاي‌ مربوط به‌ خطوط انتقال‌ نصب‌ شده‌ درچند كشور خارجي‌ مقايسه‌ شده‌ است‌. نتايج‌ اين‌ بررسيها نشان‌ مي‌دهد در طراحي‌ دكلهاي‌ خطوط انتقال‌ نيرو، فواصل‌ فازها از بدنه‌ دكلها و از يكديگر، بيشتر از حد مورد نيازاست‌ كه‌ اين‌ امر نشانگر در نظر گرفتن‌ ضريب‌ اطمينان‌ بالا بوده‌ كه‌ موجب‌ افزايش‌ وزن‌آنها و در نتيجه‌ قيمت‌ خطوط انتقال‌ نيرو مي‌شود.

برای کامل خواندن متن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

دسته : دکل ها | بازدید ها : بار

دکل های برق فشار قوی جدید

تاریخ : پنجشنبه 1390/03/19
نویسنده : جاوید لطیفی


دکل های برق فشار قوی در اکثر کشورهای دنیا به وفور در بین شهرها برای انتقال برق در ولتاژ بالا استفاده می شوند.
اما به تازگی شرکت آمریکایی choi + shine architects به کمک یکی از طرح‌های خلاقانه خود توانسته این دکل ها را به شکل انسانهایی غول پیکر بسازد و  جایزه جامعه معماری آمریکا را هم از آن خود کند.

تصاویر این دکلهای بسیار جالب را می توانید در ادامه مطلب ببینید:

مرجع مقالات برق

برای کامل خواندن متن و دیدن عکس های بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

دسته : شبکه انتقال و توزیع | بازدید ها : بار